Doorgaan naar hoofdnavigatie Doorgaan naar zoeken Ga verder naar hoofdinhoud

We, people in transition: ik zie, ik zie wat jij niet ziet

Herman van Hoogdalem (Producer), Asa Scholma (Producer), Anke Coumans (Producer)

Onderzoeksoutput: ExhibitionOther research output

106 Downloads (Pure)

Samenvatting

Ik zie, ik zie wat jij niet ziet

Studenten van Academie Minerva portretteerden mensen met dementie op een gesloten afdeling van zorginstelling ZINN (De Brink) en Dignis (’t Blauwbörgje) in Groningen. Drie maanden lang schetsen kunststudenten wekelijks hun bijzondere modellen.

De portretten zijn het gevolg van een ontmoeting tussen mensen via beeld. Ze zijn ontstaan door contact te maken, te observeren, de ander in de ogen te kijken en echt te luisteren. De expositie biedt een blik in de verwarrende wereld van dementie, door de ogen van de kunststudent. Voor de deelnemende studenten leverde het werken in de sociale context van mensen met dementie een nieuwe dimensie aan hun kunstenaarschap.
Te zien zijn zowel de portretten van mensen met dementie, als een film waarin studenten getuigen van hun artistieke zoektocht. De portretten zijn tegelijkertijd talking pieces die de impact van dementie meer zichtbaar en bespreekbaar maken.

Het artistieke proces binnen deze sociale context wordt gemonitord en onderzocht door het lectoraat Image in Context. Het is een zowel een onderwijs als een onderzoeksproject, waarbij beeldend kunstenaar en Minerva-docent Herman van Hoogdalem en lector Dr. Anke Coumans onderzoeken wat het voor een kunstenaar betekent om de dementerende medemens te portretteren.

(zaaltekst)
Originele taal-2Dutch
OutputmediaOnline
StatusPublished - 28 okt. 2016

Duurzame ontwikkelingsdoelstellingen van de VN

Deze output draagt bij aan de volgende duurzame ontwikkelingsdoelstelling(en)

  1. SDG 03 – Goede gezondheid en welzijn
    SDG 03 – Goede gezondheid en welzijn
  2. SDG 04 – Kwaliteitsonderwijs
    SDG 04 – Kwaliteitsonderwijs
  3. SDG 09 – Industrie, innovatie en infrastructuur
    SDG 09 – Industrie, innovatie en infrastructuur
  4. SDG 10 – Minder ongelijkheid
    SDG 10 – Minder ongelijkheid
  5. SDG 11 – Duurzame steden en gemeenschappen
    SDG 11 – Duurzame steden en gemeenschappen
  6. SDG 17 - Partnerschap om de doelen te bereiken
    SDG 17 Partnerschap om de doelen te bereiken

Keywords

  • kunststudenten
  • dementie

Research Focus Areas Hanze University of Applied Sciences

  • Kunsten

Research Focus Areas Research Centre or Centre of Expertise

  • Kunst en Welzijn
  • Kunst
  • Gezond Ouder Worden
  • Kunst, Leren en Participeren

Publinova thema's

  • Taal, Cultuur & Kunsten
  • Opvoeding en Onderwijs
  • Ruimtelijke ordening en Planning
  • Natuur & Landbouw
  • Recreatie, Beweging & Sport
  • Mens en Maatschappij

Citeer dit