Projecten per jaar
Persoonlijk profiel
Professional Information
Rob van Haren is lector "Transitie Bioeconomie" aan de Hanzehogeschool Groningen. Het onderzoek binnen het lectoraat richt zich op drie themas: Transitie groen ondernemerschap; Transitie groene procestechnologie en ingredienten en Transitie groene producten. Binnen deze onderzoekslijnen houdt Rob zich bezig met "Fuzzy Front End processen bij innovatie; superkritische CO2 processen voor greenextraction en New Product Development met groene ingredienten. Verder doet Rob onderzoek naar de ontwikkeling van nieuwe producten gebaseerd op groene ingredienten en kruiden inhoudstoffen.
Rob van Haren was interim lector Art&Sustainability aan Minerva Kunst Acadmie. Het artistiek onderzoek is daar gericht op "Fair circular Transition" met als onderzoekslijnen: "Transformative change by Panarchy" en "Circular Biobased Design".
Rob van Haren heeft een doctoraat in de theoretische biologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Naast zijn lectoraat Transitie Bioeconomie begeleidt hij MKB ondernemers bij 'private label innovaties' en ontwikkelt nieuwe voedings- en lifestyle producten. Rob was eerder werkzaam als directeur van Kiemkracht, een innovatieve alliantie van het Productschap Akkerbouw en het Innovatienetwerk van het Ministerie van Economische Zaken. Daarnaast was hij hoogleraar 'Innovatie en kennistransfer Agribusiness' aan de Rijksuniversiteit Groningen. Daarvoor was Rob werkzaam als manager innovatie duurzaam ketenbeheer bij AVEBE, een Nederlandse aardappelverwerker en als senior onderzoeker agro-ecologie aan de Wageningen Universiteit (WUR).
Vingerafdruk
- 3 Soortgelijke profielen
Netwerk
Projecten
-
-
-
-
LIBBIO: Lupinus mutabilis for increased biomass from marginal lands and value for biorefineries
1/10/16 → 30/09/20
Project: Research
Onderzoeksoutput
-
COTOPAXI, Andean Lupin European breeder success.
van Haren, R. J. F. & van Dinter, B. J., 11 jan 2021Onderzoeksoutput: Web publication/site › Professional
Open AccessBestand8 Downloads (Pure) -
COTOPAXI - new lupin protein and oil crop for Europe
van Haren, R. J. F., 16 jan 2021Onderzoeksoutput: Web publication/site › Professional
Open AccessBestand2 Downloads (Pure) -
State and progress of Andean lupin cultivation in Europe: a review
Bebeli, P. & van Haren, R. J. F., 18 jul 2020, In: Agronomy. 10, 7Onderzoeksoutput: Review article › peer review
Open Access -
Andean Lupin: (Lupinus mutabilis): cropping and its opportunities for Europe
Prins, U. & van Haren, R. J. F., 1 jun 2019, Research Centre Biobased Economy . 10 blz.Onderzoeksoutput: Report › Professional
Open AccessBestand57 Downloads (Pure) -
Andenlupine (Lupinus mutabilis), Anbau und Perspektiven für Europa
Starmann, I., Hein, W., Prins, U. & van Haren, R. J. F., 1 jun 2019, Research Centre Biobased Economy . 16 blz.Onderzoeksoutput: Report › Professional
Open AccessBestand40 Downloads (Pure)
Activiteiten
-
Pitch biocircular projects in the Euregion
Rob van Haren (Keynote speaker)
3 dec 2020Activiteit: Invited talk
-
Andean lupin supply chain, lessons learned from introduction of a new crop into Europe
Rob van Haren (Speaker)
14 okt 2020Activiteit: Invited talk
-
Lupin an ancient crop with a promising future
Rob van Haren (Invited speaker), Miao Yu (Speaker), Kai Kniepkamp (Speaker) & Pall Arnason (Speaker)
15 okt 2020Activiteit: Invited talk
-
4th Biobased Economy Conference
Rob van Haren (Invited speaker)
5 jun 2020Activiteit: Participation in conference
-
Lupin as source of valuable plant extracts for bioeconomy
Rob van Haren (Speaker)
16 dec 2020Activiteit: Invited talk
Knipsels
-
Hanzehogeschool onderzoekt inhoudstoffen uit kersenpitten
18/12/20
1 item van Media-aandacht
Pers / media: Research
-
Hanze leidend in succesvolle transitie van eiwit
Folkert Faber, Doede J. Binnema & Rob van Haren
9/04/20
1 Mediabijdrage
Pers / media: Expert Comment
-
"Columbus is destijds vergeten dit gewas mee te nemen naar Europa"
24/09/19
1 item van Media-aandacht
Pers / media: Research
-
Onderzoekers Hanze testen alternatieve grasmat op festival
R.J.F. van Haren & Menno Conner
18/07/17
1 Mediabijdrage
Pers / media: Other
-
Prijzen
-
BBI-JU & EC DG-Research H2020 success story
van Haren, Rob (Recipient), 8 jul 2020
Prijs: National/international honour
-
Cradle to Cradle "beauty" contest
van Haren, Rob (Recipient), 1 nov 2009
Prijs: Prize (including medals and awards)