Het probleem netcongestie: 'Beleidsmakers hadden zich wel wat eerder achter de oren mogen krabben'

Pers / media: Expert Comment

Description

Bedrijven die geen aansluiting kunnen krijgen op het net, elektrische auto’s die niet meer opgeladen mogen worden en bouwprojecten die hinder ondervinden. De gevolgen van een dichtgeslibd elektriciteitsnet ondervinden we nu al. Voor de nabije toekomst voorziet lector Systeemintegratie in de energietransitie Marten van der Laan dat de problemen niet snel verdwijnen. Toch zijn er volgens Van der Laan wel oplossingen om het probleem netcongestie te beteugelen.

Periode24 apr. 2024

Media-aandacht

1

Media-aandacht

  • TitelHet probleem netcongestie: 'Beleidsmakers hadden zich wel wat eerder achter de oren mogen krabben'
    Mate van erkenningNational
    Media naam/outletHanze.nl - EnTranCe - Centre of Expertise Energy
    MediatypeWeb
    Land/RegioNetherlands
    Release datum24/04/24
    BeschrijvingBedrijven die geen aansluiting kunnen krijgen op het net, elektrische auto’s die niet meer opgeladen mogen worden en bouwprojecten die hinder ondervinden. De gevolgen van een dichtgeslibd elektriciteitsnet ondervinden we nu al. Voor de nabije toekomst voorziet lector Systeemintegratie in de energietransitie Marten van der Laan dat de problemen niet snel verdwijnen. Toch zijn er volgens Van der Laan wel oplossingen om het probleem netcongestie te beteugelen.
    Producent / auteurJan Willem Kerssies
    URLhttps://www.hanze.nl/nl/nieuws/hanze/2024/04/het-probleem-netcongestie-beleidsmakers-hadden-zich-wel-wat-eerder-achter-de-oren-mogen-krabben
    PersonenMarten van der Laan

Keywords

  • energietransitie
  • hernieuwbare energie
  • elektriciteitsnet
  • netcongestie
  • warmtepompen