Skip to main navigation Skip to search Skip to main content

Waterstof in de gebouwde omgeving: Synthese Thematiek WaterstofLab

  • Jan-jaap Aué
  • , Albert van der Molen
  • , Carla Robledo
  • , Edwin Edelenbos
  • , Harry Welch
  • , Jan Willem van de Groep
  • , Jörg Gigler
  • , Marcel Weeda
  • , Mark Peterse
  • , Petie Slangen
  • , Roald Arkesteijn
  • , Stefanie van Kleef
  • , Vera Haaksma
  • Stedin
  • ECN part of TNO
  • Topsector Energie
  • Portaal

Research output: Book/ReportReportProfessional

458 Downloads (Pure)

Abstract

Er ligt een gemeenschappelijke uitdaging om de warmtevoorziening van de gebouwde omgeving CO2-neutraal te maken. In de meeste huishoudens is aardgas nu nog een vanzelfsprekende keuze voor verwarmen en koken. Daar komt de komende 30 jaar verandering in. Niet in één keer, maar
geleidelijk en gefaseerd. In het Klimaatakkoord is afgesproken dat iedere gemeente voor eind 2021 een transitievisie warmte heeft. Waterstof kan hier als klimaatneutraal gas mogelijk een rol in spelen, maar er zijn ook nog veel vragen.
Het WaterstofLab, gestart in 2020, beoogt door het organiseren van dialoog tussen een breed scala aan betrokkenen en belanghebbenden op zoek te gaan naar een meer eenduidig beeld omtrent de rol die waterstof kan spelen als onderdeel van de oplossing voor een CO2-neutrale gebouwde omgeving, de
huidige stand van zaken rond waterstof, en de termijn waarop een bijdrage verwacht zou kunnen worden.
Dit document is het resultaat van de voorbeschouwing. Het geeft weer waar de regiegroep van het WaterstofLab het in grote lijnen over eens is en waar nog de grote vraagtekens zitten. Dit is nadrukkelijk geen eindconclusie, maar een tussenstand op basis van huidige inzichten in de groep.
Het is bedoeld als start van een bredere dialoog.
Original languageDutch
Number of pages15
Publication statusPublished - 16 Feb 2021

UN SDGs

This output contributes to the following UN Sustainable Development Goals (SDGs)

  1. SDG 07 - Affordable and Clean Energy
    SDG 07 Affordable and Clean Energy
  2. SDG 09 - Industry, Innovation, and Infrastructure
    SDG 09 Industry, Innovation, and Infrastructure

Keywords

  • hydrogen
  • built environment
  • energy transition

Research Focus Areas Hanze University of Applied Sciences * (mandatory by Hanze)

  • Energy

Research Focus Areas Research Centre or Centre of Expertise * (mandatory by Hanze)

  • Renewable fuels and sustainable gases
  • Industrial transformation

Publinova themes

  • Economics and Management
  • People and Society
  • Technology

Cite this