Skip to main navigation Skip to search Skip to main content

Interprofessioneel handelen: onderhandelen: Leervideo voor leerkrachten

Research output: Non-textual formDigital or Visual ProductsProfessional

Abstract

Een goede samenwerking tussen een onderwijs- en een jeugdhulpprofessional kan helpend zijn bij het ondersteunen van elkaar en van de leerling met een ingewikkelde zorgvraag. Vanuit deze verschillen in achtergrond en expertise kunnen echter ook verschillen in visie ontstaan die het samenwerken juist belemmeren.

Wanneer twee mensen een andere visie hebben over de aanpak van een ingewikkelde zorgvraag, ontstaat er vaak een dilemma tussen krijgen wat je hebben wilt (namelijk de aanpak die volgens jou het beste is) en het behouden van een goede relatie met de ander. Om een oplossing te vinden die recht doet aan beide partijen en hun onderlinge verhouding is van belang dat professionals (principieel) kunnen onderhandelen.
Deze leervideo biedt inzicht in het effect van de stappen van het onderhandelen. In deze video wordt een gesprek gevoerd tussen een jeugdhulpprofessional en een leerkracht waarbij beide een andere visie hebben op een complexe zorgvraag van een leerling. Bij elk fragment kunnen opties worden gekozen voor de beste manier van reageren, waarna zichtbaar wordt wat het effect van deze reactie is op de ander. Dit wordt gevolgd door een theoretische uitleg over de gemaakte keuze en het effect, waarna het gesprek wordt voortgezet met een volgend fragment totdat het volledige gesprek is doorlopen.
Original languageDutch
PublisherHanzehogeschool Groningen
Media of outputOnline
Size29 p.
Publication statusPublished - May 2025

UN SDGs

This output contributes to the following UN Sustainable Development Goals (SDGs)

  1. SDG 03 - Good Health and Well-being
    SDG 03 Good Health and Well-being
  2. SDG 04 - Quality Education
    SDG 04 Quality Education

Research Focus Areas Hanze University of Applied Sciences * (mandatory by Hanze)

  • Healthy Ageing

Research Focus Areas Research Centre or Centre of Expertise * (mandatory by Hanze)

  • Equality of opportunity and participation

Publinova themes

  • Other
  • People and Society
  • Education and Teaching
  • Health

Cite this