Abstract
Dagelijks probeer je invloed uit te oefenen op het gedrag van anderen. Ook je eigen gedrag probeer je in overeenstemming te brengen met wat er van je wordt verwacht, of met wat je zelf graag wilt. Continu probeer je, bewust en onbewust, het gedrag van zowel anderen als jezelf te beïnvloeden en veranderen. Denk bijvoorbeeld maar aan hoe je je gedraagt en wat je zegt tijdens een sollicitatiegesprek. Hoe kun je ervoor zorgen dat je beïnvloedingspogingen (vaker) tot succesvolle gedragsveranderingen leiden?
In Beïnvloeden en veranderen van gedrag komen (actuele) psychologische theorieën aan bod over hoe gedrag tot stand komt en kan worden beïnvloed. Er wordt aandacht geschonken aan zowel de theorieën over gedrag en gedragsverandering, als de dagelijkse praktijk waarin professionals het gedrag van anderen proberen te veranderen.
In Beïnvloeden en veranderen van gedrag komen (actuele) psychologische theorieën aan bod over hoe gedrag tot stand komt en kan worden beïnvloed. Er wordt aandacht geschonken aan zowel de theorieën over gedrag en gedragsverandering, als de dagelijkse praktijk waarin professionals het gedrag van anderen proberen te veranderen.
| Original language | Dutch |
|---|---|
| Publisher | Pearson |
| Number of pages | 280 |
| ISBN (Print) | 9789043018050 |
| Publication status | Published - 9 Jan 2012 |
UN SDGs
This output contributes to the following UN Sustainable Development Goals (SDGs)
-
SDG 07 Affordable and Clean Energy
-
SDG 09 Industry, Innovation, and Infrastructure
-
SDG 11 Sustainable Cities and Communities
-
SDG 13 Climate Action
-
SDG 17 Partnerships for the Goals
Keywords
- behavioral change
- influence
- affect
Research Focus Areas Hanze University of Applied Sciences * (mandatory by Hanze)
- Energy
Publinova themes
- Economics and Management
- People and Society
- Technology
Research output
- 1 Report
-
Drentse wegen naar een duurzame samenleving: resultaten van 10k huishoudens in het licht van 5 jaar onderzoek naar sociaal maatschappelijke processen in de Drentse energietransitie
Wiekens, C. & Wijma, Y., 30 Sept 2019, Hanzehogeschool Groningen. 53 p.Research output: Book/Report › Report › Professional
Open AccessFile
Cite this
- APA
- Author
- BIBTEX
- Harvard
- Standard
- RIS
- Vancouver