Duurzame Dialoog over ‘Klimaatadaptatie in de praktijk’

Activity: Talk or presentationInvited talk

Description

Leer, vraag en praat mee tijdens Duurzame Dialoog over ‘Klimaatadaptatie in de praktijk’ op donderdag 17 oktober van 12.00 – 13.00 uur in de TROUWZAAL (inloop vanaf 11:30 uur met lunch). Er is ruimte voor 70 collega’s.
Klimaatadaptatie
De gevolgen van klimaatverandering komen sneller en zijn heviger dan verwacht. Daarom is het belangrijk om ons aan te passen aan het veranderende klimaat. We hebben te maken met meer hitte, droogte en wateroverlast. Een manier om onze stad bescherming te bieden, is het gebruik van klimaatadaptieve maatregelen, zoals waterdoorlatende tegels. Maar in de praktijk kan het zijn dat je er niet helemaal bekend mee bent, of dat er andere keuzes gemaakt moeten worden.
100 straten onder water
Te gast is dr.ir. Floris Boogaard. Hij heeft in de afgelopen 10 jaar 100 water bergende en doorlatende straten en 100 (natuurvriendelijke) wadi’s onder water gezet om verschillende klimaatadaptieve maatregelen te testen. Heb jij een goede klimaatadaptieve maatregel nodig voor je project? Floris heeft meer dan 16.500 voorbeelden op climatescan.nl en kan met je meedenken. Of loop je juist in de praktijk tegen zaken aan, bespreek dan je dilemma’s. Ook is Rob van der Most van het Hoogheemraadschap Delfland uitgenodigd om te vertellen waar we in Den Haag tegenaan lopen en waar het hoogheemraadschap mee bezig is om Den Haag ‘klimaatbestendiger’ te maken.
Wil je een bepaalde casus of vraag met Floris delen zodat je zijn input krijgt tijdens de sessie, voel je vrij om van tevoren je vraag/casus door een mail te sturen naar [email protected]! Maar ook tijdens de sessie zal er genoeg tijd zijn voor vragen!
Period17 Oct 2024
Held atGemeente Den Haag, Netherlands
Degree of RecognitionRegional

Keywords

  • climate adaptation
  • climate change
  • water